Patroni medialni:Tytuł:
WIEDŹMY i CZAROWNICE,
czyli oswajanie tajemnicy

Tekst i ilustracje: Jolanta Marcolla
Wydawnictwo >Jedyne Takie<
(autorskie książki Jolanty Marcolla)

40 stron
Oprawa twarda
Format 20 x 25 cm
Kategoria: od 6 do 106 lat
Rok wydania: 2015
Wydanie pierwsze
ISBN 978-83-942785-0-2
cena 29 zł 25 zł

W przypadku zamówień powyżej 10 sztuk, cena jednej książki to 15 zł.Autorska książka, znanej od wielu lat na rynku wydawniczym ilustratorki.

Koncepcja graficzna, sugestywne i pełne wyrazu kolorowe ilustracje, ciekawa formuła edytorska i staranne wydanie, to niewątpliwe atuty książki, która w lekkiej i dowcipnej formie podejmuje jednak temat ważny, jakim jest empatia.

Takiej konwencji chętnie podda się (jak sądzę) dorosły i młody Czytelnik, a dzięki ilustracjom - książka z pewnością spodoba się również dzieciom, co Rodzice powinni wykorzystać dla uwrażliwienia ich na współodczuwanie i życzliwość wobec każdej odmienności.
Makabra, Łotrzyca, Szkarada, Matnia i inne - to wiedźmy i czarownice początkowo budzące grozę i niechęć, co się jednak zmienia po bliższym ich poznaniu.

We Wstępie znajdujemy określenia, (wypowiadane ustami bohaterek książki) które świadczą o tym, z jaką łatwością i bezrefleksyjnie potrafimy oceniać kogoś, kogo właściwie nie znamy i poznać nie planujemy.
Natomiast zwierzenia każdej z szesnastu czarownic otwierają nam oczy na ich, chociaż specyficzne, to niemal ludzkie i bliskie nam cechy, które jesteśmy w stanie nie tylko zaakceptować, ale również zrozumieć i (o dziwo!) polubić.
Wystarczy tylko posiąść umiejętność słuchania i słyszenia, co warto jest dzieciom wpajać i uświadamiać.

Czyli jednak... nie taka czarownica straszna, jak ją namalowano.

"Wiedźmy i czarownice" inaugurują działalność Wydawnictwa, które jeszcze niejeden raz zaskoczy polskiego (dużego i małego) Czytelnika niekonwencjonalnymi edytorsko i wartościowymi merytorycznie projektami.